Akçay Yavuz Otel
Akçay Yavuz Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

İstanbul Anadolu yakasından Akçay’a gelmek istiyorsanız Bursa üzerinden gelmek avantajlıdır. Bursa üzerinden Akçay’a nasıl geleceksiniz tarif ettik.

İstanbul Bursa Üzerinden Akçay’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Bursa Üzerinden Akçay’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan çıkarak Bursa üzerinden Akçay’a gelmeyi planlıyorsanız kat etmeniz gereken yol yaklaşık olarak 495 km’dir. İstanbul – Bursa – Balıkesir – Edremit ve son olarak varış noktanız olan Akçay’a gelebilmek için trafiğin yoğun olmadığı saatlerde yola çıkmanızı öneririz. Marmara ve Ege Bölgesi’ni birbirine bağlayan en önemli güzergahlardan biri olan bu istikamette sürekli yoğunluk yaşandığını bilmenizde fayda var.

İstanbul – Bursa Arası

Özel aracıyla seyahat etmeyi düşünen ziyaretçilerimiz için detaya inersek; İstanbul – Bursa arası 243 km, Bursa-Balıkesir arası 150 km, Balıkesir-Edremit arası 90 km ve son olarak Edremit – Akçay arası 8 km olarak karayolları tarafından hesaplanmış durumda.

Yol güzergahınızda bir çok dinlenme tesisi ve dahasını bulabileceğinizden rahat bir yolculuk geçireceğinizi garanti edebiliriz. Üstelik ünü neredeyse ülke sınırlarını aşan Susurluk Ayranı ve Susurluk Tostu’nu da tatma imkanı bulabilirsiniz.

Susurluk’ta Mola Vermek İster Misiniz?

Susurluk’un ayranı meşhur dedik bir kere. Peki nerede içilir bu Susurluk ayranı? En iyisi Susurluk merkezdeki YASA tesisleri ve YÖRSAN tesisidir. İkisinin de asıl işleri süt ürünleri olduğu için hem kaliteli oluyor hem de yanında tostları da iyi oluyor.

Balıkesir – Akçay Arası Detaylı Yol Tarifi

Balıkesir’den sonrasını ele alacak olursak İl otogarından çıkan otobüslerinde kullandığı güzergah olan şehir merkezine girmeyen Edremit yolunu tercih etmeniz sizi sıkıcı şehir trafiğinden kurtaracaktır. Bu yola çevre yolu deniliyor. Edremit – Ayvalık tabelasını takip ederek bu güzergahta ilerledikten yaklaşık 23 km sonra Gökçeyazı’ya gelecekseniz daha sonra İvrindi’ye ulaşarak devam eden 2. km’nin sonunda yolun solunda bulunan buradaki meşhur alabalık restoranında mola verebilirsiniz.

Akçay’a Çok Yaklaştınız!

İvrindi-Havran arasındaki Gelin Deresi olarak bilinen bölgede yolların oldukça daralıp viraj haline geldiğine de değinmemiz gerek. Dilerseniz bu güzergaha geldiğinizde dikkatinizi toplamak ve biraz olsun üzerinizden yorgunluğunuzu atmak için yol üzerinde kurulan ve yöre halkının kendi elleriyle üretip getirdiği taptaze meyve-sebze ve zeytin ürünlerinden satın alabilirsiniz. Havran’a gelip 8 km daha yol gittikten sonra Balıkesir’in güzel ilçesi Edremit’e ulaşabilirsiniz. Buradan tabelaları takip ederek ~3 km daha yol gittikten sonra Akçay’a ulaşmış oluyorsunuz. Şimdi tatilinizin tadını çıkarma vakti! İyi tatiller diliyoruz.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?