Akçay Yavuz Otel
Akçay Yavuz Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Akçay yolu üzerindeki Zeytinli Beldesin’de bulunan Hasanboğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi turistlerin gözde gezi yerlerinden biridir ve mükemmel havası ile sizi bekliyor.

Hasanboğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi

Hasanboğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi

Körfezin incisi olarak bilinen Akçay kaz dağlarının altında deniz kenarında huzur bulabileceğiniz mükemmel bir ilçedir. Kaz dağlarından gelen oksijen ege denizinden gelen iyot ile hem beyninizi hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirme imkanı bulacağınız tatil yeridir. Kaz dağlarından gelen su büyük şehirlerde ki şebeke suyundan çok farklı hem soğuk hem de eşsiz bir tadı vardır. Akçay’da yapabileceğiniz birçok aktivitenin yanı sıra mutlaka görmeniz gereken bir yer Hasanboğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi’dir.

Hasanboğuldu ve Sütüven Şelalası Nerededir?

Akçay-Edremit yolu üzerinde ki Zeytinli beldesindedir. Zeytinli yolu üzerinde dik bir yokuşun sonunda karşınıza çıkacaktır. Hasanboğuldu’nun hemen yanında Sütüven Şelalesi bulunur.

Akçay’da Konaklama:

Bitki ve hayvan çeşitliliği bakımından zengin ve dünyanın en temiz ikinci havası seçilmiştir Kazdağları. Çeşitli destanları ile sizi şaşırtacak, manzarası ile büyüleyecek olacak olan bu yerde her bütçeye uygun kazdağları otelleri bulunmaktadır.

Neden Hasanboğuldu ismi verilmiştir?

Hüzünlü bir aşk hikayesidir Hasan’ın hikayesi. Rivayete göre Hasan köylü bir gençtir ve bir kızı sevmiştir. Çoğu aşk hikayesinde olduğu gibi babası kızı vermez ve Hasan’da şelalede boğularak intihar eder. Yine rivayete göre sevdiği kız da orada ki ağaca kendini asar. Hikayenin ayrıntılarını gittiğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Hasanboğuldu ve Sütüven Şelalesinde Yapılacak Aktiviteler Nelerdir?

Görsel bir gezi olmanın yanı sıra aslında en büyük aktiviteniz mükemmel manzara, su sesi ve bol oksijen ile kendinizi tamamen doğaya bırakmanız olacaktır. Oksijen karnınızı acıkmasına sebep olacağından yemek için çeşitli alternatifleriniz vardır. Ben kendi yemeğimi kendim yapmak istiyorum diyorsanız piknik yerleri ve mangal yerleri bulunmaktadır. Şelalenin sesi müzik yemeğiniz olabilir. Özellikle alabalığı ile meşhur kır lokantası bulunmaktadır. Ayrıca gözleme evinde yapılan köy gözlemesini de tercih edebilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?