Akçay Yavuz Otel
Akçay Yavuz Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Akçay’da alışveriş yapmak isterseniz birçok alternatifiniz var. Akçay kordon ve Akçay ışıklardaki Akçay Yasa en önemli noktalardır.

Akçay’da Alışveriş Yapmak

Akçay’da Alışveriş Yapmak

Kazdağları’nın eteklerinde yer alan Akçay tatil beldesi, aynı zamanda dünyanın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği bir yer. Heryerde yemyeşil zeytin ağaçları göreceksiniz. Zeytin ağaçları için bütün Edremit Körfezi en uygun iklim koşullarını sunuyor. Bu bölgede düşük asitli ve kendisine özgü kokusu olan zeytinyağı çeşitlerinden mutlaka almak gerekiyor.

Akçay Organik Zeytinyağı

Akçay Ege Bölgesi’nde oldukça kaliteli zeytin ve zeytinyağı çeşitleri bulunabilecek bir yerdir. Son yıllarda çok fazla aranan organik zeytinyağı da Akçay’da güvenle bulunabilir.

Akçay’da Hediyelik Sabun

Zeytinin bu kadar bol olduğu yerde elbette sabun üretimi de var. Akçay’da büyüklü küçüklü üretim tesislerinde gerçek zeytinyağı sabunu üretilmektedir. Üstelik bu sabun ülke dışına da gönderiliyor. Sadece Akçay’da üretilen zeytinyağı kullanılarak ve özel formüllerle organik olarak üretilen sabunlar, uluslararası standartlara sahiptir. Uluslararası alanda ödüller de kazanan zeytinyağı sabunu almadan dönmemek gerekir.

Akçay Yasa Alışveriş Merkezi / Tesisi

Akçay ışıklarda yer alan Akçay Yasa’da, hem yemek yemek hem de alışveriş yapmak mümkündür. Yasa İçerisinde meşhur kaşarlı tosttan yemek neredeyse mecburi sayılır. Ayrıca, lokanta şeklinde sulu yemekler ve lahmacun tarzı fırın ürünleri de bulunmaktadır.

Akçay Starbucks

Akçay Starbucks burada yer alıyor. Ne çok büyük ne de çok küçük. Hatta İstanbul’daki bazı Starbuckslara göre büyük bile sayılabilecek ölçülerde olan bu kahve dükkanı, yolculuk arasında mola vermenize olanak sağlayacaktır.

Akçay Giyim Alışverişi

Yasa içerisinde giyim mağazaları da yer alır. Birçok ulusal ve uluslar arası giyim ve kıyafet mağazasına buradan ulaşabilirsiniz.

Akçay Kordondaki Pazar

Özellikle sahil boyunca uzanan caddede ise, akla gelen gelmeyen çok sayıda ürünler sunan birçok tezgah açılıyor. Hem alışveriş yapmak hem de keyifli saatler geçirmek için, akşam yemeği sonrası yapılacak bir yürüyüşün tadı damağınızda kalabilir.

Akçay’ın en meşhur yerlerinden bir tanesi de kordonda yer alan pazar yeridir. Yaz sezonlarında neredeyse 7/24 açık olan bu pazar yeri hem yürüyüş yoludur hem de alışveriş yapmaya olanak sağlar. Örneğin, denize giderken terliğinizi ya da havlularınızı buradan alabilirsiniz.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?