Akçay Yavuz Otel
Akçay Yavuz Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Zeytinli Rock Festivali ile ünlü olan Akçay Zeytinli, tatilcilerin yeni gözdesi. Akçay Zeytinli’ye gelmeden önce bu yazıya göz atmanızda fayda var.

Akçay Zeytinli

Akçay Zeytinli

Edremit Belediyesi’ne bağlı olan Zeytinli Beldesi, Akçay merkeze yaklaşık 15 – 20 dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Kendisiyle aynı isimde olan Kaz Dağları eteklerinde doğup Akçay Limanını besleyen deresi, dere kenarları ve sahilde belediye tarafından yapılan düzenleme çalışmaları zamanla bölgeyi turizm açısından cazibe merkezi haline getireceğe benziyor. Akçay merkeze sadece 2 km uzaklıkta bulunan Zeytinli, birçok kafe, restoran ve bara yürüme mesafesinde bulunmasının yanında tatilde daha az gürültü ve daha fazla huzur bulmak isteyenler içinde kaçış noktası oluveriyor. Zeytinli Sahili’nde sadece yaz aylarında hizmet veren az sayıda otel bulunuyor ancak bölge halkı özellikle bu mevsimde evlerini günlük ve haftalık olarak kiraya vererek aradaki açığı rahatlıkla kapatabiliyor.

Zeytinli Plajı

Kalabalık Akçay Plajı’na göre daha sakin ve temiz bir denize sahip olan Zeytinli’de Akçay ve Zeytinli’yi birbirinden ayıran Kaz Dağları’nın eriyen kar sularıyla beslenip denize dökülen derenin de etkisiyle ortaya çıkan doğal seleksiyonlarla daha soğuk bir yüzme alanı oluşmuş olsa da plajdaki taş sayısının azlığı ve denizkestanesi riskinin daha az olması durumu dengeleyebiliyor.

Zeytinli Rock Festivali

Beldede 2005 yılından itibaren her yıl düzenlenmeye başlayan Zeytinli Rock Festivali büyük ilgi görüyor ve yerli rock gruplarının sahne aldığı gecede ziyaretçilerimiz için oldukça ekonomik ve eğlenceli bir faaliyet oluşmuş oluyor

Zeytinli Beldesi

Zeytinli Beldesi sadece eşsiz güzellikteki masmavi deniziyle bunaltıcı sıcak yaz günleri için değil; yılın her günü tüm tatil imkanlarını siz ziyaretçilerine sunuyor. Zira beldeye oldukça yakın olan Kızılkeçili Köyü ziyaret edilmesi gereken güzel bir yer olmakla birlikte bu köyün yakınındaki zeytinlikler, Pınarbaşı, Değirmen Piknik Alanı, Sutüven Şelalesi ve Hasanboğuldu Göleti mesire alanlarına da uğramanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Özellikle Sutüven bölgesi ve çevresi Kaz Dağları Milli Parkı’na bağlı oldukça ziyaretçi çeken nezih bir dinlenme ve piknik yerleri ihtiva ediyor.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?