Akçay Yavuz Otel
Akçay Yavuz Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı olan Akçay Kaz Dağının eteklerinde bulunmaktadır. Sarı Kız’ı, Kaz Dağı, Kordon’u, temiz havası ve deniziyle Akçay sizleri bekliyor.

Akçay’da Yapılabilecek Aktiviteler

Akçay’da Yapılabilecek Aktiviteler

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı bir mahalledir Akçay, Türkiye’nin ilk turizm beldelerindendir. Su beldesi olarak da bilinen Akçay 1990’lı yıllarda altın çağını yaşamıştır. Kaz Dağının eteklerinde bulunan Akçay’ın kıyısında, kordonda çay bahçeleri, otel, pansiyon ve otantik dükkanlar vardır. Kaz dağının simgesi olan sarı kız heykeli Akçay‘dadır. Son zamanlarda Akçay da oldukça fazla alışveriş merkezi açılmıştır. Denizinin ününü duymayan yoktur, serin ve temizdir. Temiz havası dünyada 2. sırada gelir.

Akçay Aktiviteleri

Balıkesir`in ilçesi Edremit çok çeşitli beldelere ve tatil merkezlerine sahiptir. Kuzey Ege`nin en güzel toprakları olarak bilinen ve çok uzun yıllardır da tercih edilen Akçay ise yine bu bölgededir. Çeşitli aktiviteler ile Akçay`da keyifli zamanlar geçirilebilir.

Akçay Tatili ve Eğlenceli Aktiviteler

Akçay`da Ege`nin tertemiz sularına girip serinleyebilir, deniz ya da havuzlarda yüzme imkanı bulabilirsiniz. Sahil boyunca uzun yürüyüşler yapabilir, doğa turlarına çıkıp değişik bölgeleri ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda dünyaca ünlü Kazdağları da Akçay`a yakın olduğu için bu noktaya çeşitli gezilerde bulunabilirsiniz.

Kazdağları`nda mitolojik anlamda önem taşıyan antik yerleşkeler de bulunduğundan dolayı söz konusu noktaları da görebilirsiniz. Ek olarak Antandros Antik Kenti de ziyaret edilecek mekanlar listesine eklenebilir. Sarıkız Heykeli de yine tarihi yerler arasında bulunur.

Akçay`da Keyifli Etkinlikler

Öte yandan kalınan otellerde de bir takım animasyonlara katılmak, çeşitli oyunlar ve eğlencelerde yer almak mümkündür. Bununla beraber tarihi Akçay evlerine de turlar düzenlenebilir, bu otantik evler gezilip görülebilir.

Tatilcilerin gündüzleri deniz ve güneşe doyması, gün sonuna doğru da gezintilere çıkmaları oldukça normaldir. Buna uygun şekilde şelaleleri görmek, şehrin etrafındaki doğal güzellikleri görüp mutlulukla dolmak mümkündür.

Dilerseniz siz de bahar ya da yaz aylarınızı Akçay`da geçirebilir, bu eşsiz coğrafyada hem sağlığınız için hem de ruhunuz için oldukça güzel anlar yaşayabilirsiniz. Sıradan bir tatil değil, adeta bir kültür turizmi gerçekleştirmek için doğru yerdesiniz.

Akçay Gezileri

Hasan Boğulduya yapılan geziler

* Doğayla iç içe olmak isteyenler için Hasan boğuldu, Sütüven Şelalesi, Mıhlı Çayına doğa gezileri
en iyi tercihtir.

* Binlerce yıllık geçmişe ışık tutan Antandros Antik Kenti gezilebilir, Antik kentte bir de açık hava
müzesi bulunmaktadır.

* Kaz dağları milli parkında doğa yürüyüşü, doğa fotoğrafçılığı ve kamp yapılabilir.

* Kaz dağları Şahin Deresi Kanyonu’nda, Jeep safari için en uygun alandır. Yamaç paraşütü de
yapılabilir.

* Afrodit’in güzelliğinin sırrı olarak bilinen güre kaplıcaları ziyaret edilebilir.

Akçay Sahili ve Kordon

* Deniz bisikleti kiralayıp açıklarda Akçay denizi ve Kaz dağları manzarası eşliğinde denizde bisiklet ile dolaşmak dinlendirici bir aktivitedir.

* Tertemiz denizinde serinleyip, kumsalda güneşin tadını çıkarmak isteyenler için Akçay plajı en iyi tercihtir. Sıcak kumlardan serin sulara açılan bir cennettir Akçay’ın denizi.

* Akşam yemeğinden sonra Kordon’da yürüyüşe çıkmak adettendir.

* Kordon’da yürüyüş yaparken takı, kıyafet, çanta ve yöresel ürünlerin sergilenip satıldığı mekanlar oldukça fazla olduğundan alışveriş yapılabilir.

* Akşam yemeği için sahildeki balık lokantalarında Ege’nin en leziz deniz ürünlerinin tadına bakılabilir.

* Akçay’a yakın şirin beldelere gidilebilir.

* Balık tutma keyfi bir başkadır Akçay’da.

Akçay Günbatımı

* Akçay’a gidenler en az bir kez gün batımını izlemeli.

Akçay Yemekleri ve Dondurma Keyfi

* Börülce salatası, höşmerim, manav tarhanası, keşkek tadabileceğiniz yöresel lezzetlerdir.

* Akçay dondurma ve lokma konusunda oldukça iddialı, tadına bakılması gereken lezzetlerdendir.

* Piknik severler için çevrede oldukça piknik alanı bulunmaktadır.

* Çevre köylere gidip hem doğal zeytinyağı alınıp, hem de gezilebilir.

* Akçay’da gün içinde ve akşamları olmak üzere çok sayıda tekne turları düzenlenmektedir.

Akçay’dan ayrılırken yapılabilecek en son alışveriş sırasında alınabilecek hatta alınması bir gelenek haline gelmiş olan zeytin ve zeytinyağıdır. Akçay’da birçok otel mevcuttur. Akçay otelleri ile hem yerli hem de yabancı turistler için ideal bir tatil beldesidir.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Akçay Fotoğrafları

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?