Akçay Yavuz Otel
Akçay Yavuz Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Ayvalık, Cunda Adası, Bozcaadası ve Akçay tekne turları bölgenin en güzel aktivitelerindendir. Akçay tekne turları ile Ege Denizi’ni hissedeceksiniz.

Akçay Tekne Turları

Akçay Tekne Turları

Akçay’a gelip de tekne turlarına katılmamak olmaz. Akçay’da sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekleyen birçok koy ve ada bulunuyor. Bırakın Ege Denizi’nin engin maviliği sizi alıp götürsün. Akçay tekne turları daha çok günübirlik olmakla birlikte gelen taleplere göre yatılı ve daha uzun süreli olabiliyor. Tatil süreniz ve denizde geçirmek istediğiniz zaman dilimine göre alternatifler sunan firmalar siz değerli ziyaretçilerimiz için en güvenli ve rahat turu düzenliyorlar. Dahası Ayvalık turu, Bozcaada turu olmak üzere İKİ farklı güzergahta da en kaliteli yolculuğu yapmanızı sağlamak için hizmet veriyorlar. Tur esnasında teknede çalan müzik eşliğinde eğlenceli vakit geçirirken birbirinden lezzetli yemek menüleriyle enerji depoladıktan sonra tercihe göre tekne üzerinden kaydırak vasıtasıyla denize atlayarak adrenalini adeta doruklarda yaşayacaksınız.

Akçay – Ayvalık Turu

Genel olarak saat 09.00’da buluşularak turun ilk etabı olan karayolu yolculuğu ile Ayvalık istikametine yol alıyorsunuz. Yol boyunca hafifçe esen rüzgarın eşliğinde size el sallayan zeytin ve çam ağaçları size yarenlik ediyor. Bu güzergahta yer alan ve oldukça dikkat çeken Atatürk siluetindeki olmasından dolayı adına ‘’Atatürk Kayalıkları’’ denen ilk noktayı ziyaret ettikten sonra sırasıyla şeytan sofrası, sarımsaklı plajının altın rengi kumlarını, tavşan kulaklarına benzetilen iki büyük kayanın yer aldığı ‘’Tavşan Kulakları Tepesi’’ denilen yeri de gördükten sonra Ayvalık merkeze gelerek buradan yolculuğun ikinci etabı olan tekne turuyla deniz yolculuğu başlıyor.

Cunda Adası Tekne Turları

Türkiye’nin en zengin su altı fauna ve florasına sahip olan Ayvalık açıklarında irili ufaklı 24 ada bulunuyor. Bunlardan en çok bilineni ve tatilciler tarafından rağbet göreni Cunda Adası olduğundan burada uzun soluklu bir mola veriyorsunuz. Dolayısıyla adanın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından geçerken tarihi Rum evlerini görebilir, günümüzde müze olarak kullanılan Taksiyarhis Kilisesi’ni ziyaret ederek Cunda’nın eşsiz lezzetlerinden olan adaya has balığını ve dondurmasını tadabilirsiniz.

Bozcaada Turu

Bozcaada’yı özel yapan tarihi dokusu, denizi, güneşi ve yöresel tatları olmasının dışında Türkiye’nin köyü olmayan tek ilçesi olması. Akçaydan yola çıkarak Bozcaada’ya sabah erken saatlerde ulaşıp bölgede üretimi yapılan nefis üzümlerden elde edilen şaraplarını, ilginç bir şekilde tadını çok beğeneceğiniz domates reçelini tadarak tam anlamıyla bir lezzet yolculuğuna çıkıyorsunuz. Daha sonra meşhur Akvaryum Koyu’nu ziyaret ederek sonraki durağınız olan Ayazma Plajına iniyorsunuz. Plaja inerken yolun sağındaki çift oluklu çeşmeden akan ve kutsal olduğu rivayet edilen sudan yudumlayarak plaj etrafında mola verebilir. Daha sonra adanın en uç kısmındaki rüzgar güllerine mutlaka gidip orada bulunan meşhur kekik kokularından aldıktan sonra genel itibari ile adayı gezmiş oluyorsunuz.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Akçay Altınkum Plajı

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?