Akçay Yavuz Otel
Akçay Yavuz Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Akçay, su ve doğa sporları bakımından çok şanslıdır. Akçay’ın bir tarafında Kaz Dağları, diğer tarafında ise Ege Denizi yer almaktadır.

Akçay Su ve Doğa Sporları

Akçay Su ve Doğa Sporları

Akçay, Erdemit Körfezi’nin yakınlarında bulunan ve Kazdağları’na ev sahipliği yapan bir yerdedir. Tarihi güzellikleri ve muhteşem manzarasıyla herkesi etkileyen şehir aynı zamanda birçok su ve doğa sporunun yapılmasına elverişli bir bölgedir.

Akçay ve Şahinderesi Kanyonu

Yaklaşık olarak uzunluğu 30 km olan Şahinderesi Kanyonu’nda Jeep safari ve Off-road için elverişli bir alana sahiptir. Ayrıca Kazdağları’na yakın bir yer olduğu için yamaç paraşütü yapıp manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Dağcılık, kamp, hiking ve trekking gibi sporlar içinde Madra Dağı gibi bölgeler oldukça uygundur.

Kazdağları ve Akçay Su ve Doğa Sporları

Akçay su ve doğa sporları genellikle Kaz Dağları ile alakalı olmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise, bölgenin muhteşem bir güzelliğe sahip olmasıdır. Elbette bu bahsettiğimiz sadece doğa sporları içindir. Su sporları için de Ege Denizi‘nin güzelliği öne çıkmaktadır. Denizde birçok su sporu faaliyeti yürütülmektedir. Bölgenin bazı yerlerinde dalış gibi gibi etkinler de yapılmaktadır. Özellikle de Ayvalık yöresi dalış sporları için bir hayli meşhurdur.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Akçay Nerede?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?