Akçay Yavuz Otel
Akçay Yavuz Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Akçay nerede diye merak ediyorsanız; Akçay, Balıkesir Edremit’e bağlı bir tatil yöresidir. Akçay otelleri ise tatil konusunda ayrıcalıklara sahiptir.

Akçay Nerede?

Akçay Nerede?

Edremit – Çanakkale karayolu üzerinde yer alan Akçay, ışıklar sahilinin kıyısındadır. Edremit’e 9 km. mesafede olduğunu belirtmemiz Akçay nerede sorusunun yanıtı için iyi bir ön bilgi olacaktır. Ege’nin masmavi manzarasıyla buluştuğu bir noktada yer alan Akçay, yemyeşil zeytin ağaçlarıyla kaplı olmasıyla da huzur dolu bir tatil beldesi olarak bilinmektedir. Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte sakin, huzurlu ve şirin bir tatil merkezi arayanlar Akçay’ın konumunu öğrenmek isteyeceklerdir. Bu nedenle sizlere bu yazımızda Akçay’ın konumunu çok daha net bir şekilde belirteceğiz.

Akçay, Kazdağları ve Ege Denizi

Kuzeyinde Kazdağları (İda), güneyinde ise Ege Denizi (Edremit Körfezi) bulunan bu alana yıl içerisinde on binlerce turistin akın etmekte olduğu görülmektedir.

Akçay Hangi İl Sınırları İçerisinde?

Akçay nerede diyenler için Kazdağları’nın Akçay Deresi’nden adını alması sebebiyle, Edremit’e bağlı olduğunu belirtebiliriz. Buna göre önemli bir tatil beldesi olan ve tatil cenneti haline gelmiş durumda olmasıyla adı en çok duyulan Akçay’ın Balıkesir ili sınırları içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra Akçay’ın da beldelikten mahalleye çevrildiğini söylememizde faydalı bir bilgi olacaktır.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?