Akçay Yavuz Otel
Akçay Yavuz Otel
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet
Otelini Kaydet

Akçay Altınkum Plajı, Akçay ve çevresinin en güzel plajları arasında yer alıyor. Altınkum plajında denize bir kez olsun girmelisiniz.

Akçay Altınkum Plajı

Akçay Altınkum Plajı

Zeytinli Beldesi sahilinin en güzel bölümünü oluşturan Altınkum Plajı, Kaz Dağları’ndan doğup gelen Hasanboğuldu ve Sutüven Şelaleleri’ni kat ederek sahile ulaşan Zeytinli Deresi’nin berrak sularından olsa gerek masmavi denizi ve doğal güzelliği ile ilk ziyaretinizden itibaren hatırınızdan çıkmayacak. Derenin beslediği Altınkum plajı hemen derinleşmeyen sığ deniziyle yaz aylarında yüzmek isteyen tatilcilerin vazgeçilmezi olmasının yanında tatlı ve tuzlu suyun birleştiği noktada artan balık popülasyonu yılın her mevsimi amatör olta balıkçılarını tabiri caizse mıknatıs gibi yöreye çekiyor.

Altınkum Plajı

Yapılan son sahil düzenlemesi ve sahil bandında açılan kafe ve dinlenme yerleri sayesinde bölgemizi ziyarete gelen turist sayısı giderek artmakta. Altınkum’a olan ilgi mahallemizde emlak sektörünün canlanmasına ve dolayısıyla bu haraketliliğin kendini hızla yayılan yapılaşma olarakgöstermesine neden olsa da Altınkum plajı ve çevresi yeşil alanları, çay bahçeleri ve ailecek yapabileceğiniz gezinti alanlarıyla muhafaza edilerek siz değerli ziyaretçilerimize güzel bir tatil imkanı sunmaya devam ediyor.

Altınkum Plajı ve Kafeler

Güney sahillerimiz kadar yakıcı ve bunaltıcı bir yaz mevsimi yaşanmayan beldemizde gün boyu plajdaki şezlonglara uzanıp istediğiniz tondaki bronzluğu yakalama imkanı bulurken akşamı bir başka güzel olan Altınkum Plajı’nda güneşin batma saatlerinde ufuk çizgisinde oluşan kızıllığı izlerken hayallere dalabilirsiniz. Altınkum plajında denize girmek dışında yapabileceğiniz farklı etkinliklerinde olduğunu bilmenizde fayda var. Sahil voleybolu ile günün stresini üzerinizden atarken akabinde masmavi denizine girerek yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Dahası sahil bandında bulunan kafeler gün boyu burada haraketlilik yaşanmasını sağlarken katılabileceğiniz tekne turları da farklı ve eğlenceli bir tecrübe yaşamanız için sizi burada bekliyor olacak.

Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını görebileceğiniz Zeytinli Beldesi tertemiz denizi ve oldukça sakin Altınkum plajı ile siz ziyaretçilerini bekliyor. Bizce Akçay Altınkum’u daha fazla bekletmeyin :)

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Akçay Zeytinli

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?